KORONAVÍRUS - VŠETKY INFORMÁCIE

01.03.2021

Vláda prijala nové opatrenia v boji proti COVID-19 s cieľom znížiť počet hospitalizovaných pacientov a úmrtí. Nové pravidlá majú za cieľ znížiť mobilitu, spomaliť šírenie vírusu, zamedziť importu nových variantov a zredukovať počet hospitalizácií. Ak sa to nepodarí do 21. marca, pristúpime k uzavretiu krajiny a zastaveniu výroby.

  • Od 8. marca budú povinné FFP2 respirátory v obchodoch a v MHD, od 15. marca v úplne všetkých interiérových priestoroch. 
  • Pozitívne testovaní ľudia už nebudú môcť vyjsť z domu. Jedinou výnimkou bude cesta k lekárovi. 
  • Do platnosti vstupuje od 3. marca zákaz nočného vychádzania. Platiť bude od 20:00 do 01:00. Výnimkou sú len cesty na nevyhnutný výkon práce a na nevyhnutné lekárske ošetrenie.
  • Od 3. marca je zakázané cestovať do prírody mimo okres. V prípade obyvateľov Bratislavy bude platiť možnosť vychádzok v rámci kraja a pre obyvateľov Košíc s možnosťou aj do okresu Košice-okolie.
  • Škôlky a prvý stupeň ZŠ sa od 3. marca otvoria len pre deti ľudí, ktorí chodia do práce. Zamestnanci a žiaci sa budú testovať dvakrát do týždňa samotestami. 
  • Spustené bude týždenné sekvenovanie 500 náhodných pozitívnych vzoriek.

18.02.2021

Obec Lukáčovce zastúpená starostom obce Ing Igorom Cokom v zmysle komuniké Rady ZMOS, konané dňa 17.2.2021 na základe uznesenia č. 3/17.2.2021 oznamuje občanom, že víkendové antigénové testovanie sa v obci
Lukáčovce neuskutoční.

Odporúčame občanom, ktorí z akýchkoľvek dôvodov potrebujú potvrdenie o negatívnom výsledku testu proti ochoreniu COVID-19, aby išli na testovanie do mobilných odberných miest v meste Nitra, prípadne na iných miestach.

16.02.2021

Podľa celonárodných kritérií COVID AUTOMATU je celé Slovensko naďalej v čiernej fáze, platí IV. stupeň varovania. Podľa aktuálnych údajov k 16.2.2021 sa 19 okresov dostalo do čiernej farby (IV. stupeň varovania), 50 okresov je bordových (III. stupeň varovania) a 10 okresov červených (II. stupeň varovania). O aktuálnej situácii informoval minister zdravotníctva Marek Krajčí.

07.02.2021

-Od pondelka 8. februára začne platiť na Slovensku COVID automat.
 
-Potvrdenie o negatívnom teste na ochorenie COVID-19 sa na Slovensku nebude vyžadovať od pondelka (8. 2.), ale až od stredy (10. 2.).
 
-Ak bude nejaký región v lepšej fáze, periodicita testovania nemusí byť každých sedem dní, ale každých 14 či 21 dní. Ak niekto cestuje do zamestnania MHD, regionálnym autobusom či vlakom, bude sa musieť testovať každých sedem dní.
 
-Vláda sa na svojom piatkovom rokovaní zhodla na tom, že po novom nebude potrebné potvrdenie o negatívnom teste na ochorenie COVID-19 na cestu do prírody v rámci okresu. Povolené budú aj cesty do prírody aj do iných okresov, avšak tu sa už budú musieť vedieť ľudia preukázať testom s negatívnym výsledkom.

22.01.2021

Pacienti už nebudú potrebovať potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid-19. V piatok o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. „Po novom sa osoba, ktorá toto ochorenie prekonala, má preukázať dokladom o diagnostikovaní ochorenia Covid-19 za obdobie od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021,” uviedla. Komentovala, že MZ SR a Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR sa rozhodli vyjsť v ústrety pacientom aj lekárom.

Pacienti už nebudú potrebovať potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid-19. Po novom sa osoba, ktorá toto ochorenie prekonala, má preukázať dokladom o diagnostikovaní ochorenia Covid-19 za obdobie od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021.

Potvrdenie o negatívnom teste na ochorenie COVID-19 sa na Slovensku nebude vyžadovať od pondelka (8. 2.), ale až od stredy (10. 2.).

Núdzový stav sa na Slovensku od pondelka 8. februára predĺži o ďalších 40 dní. Vláda o tom rozhodla na svojom piatkovom online rokovaní. Vyplýva to zo zverejneného uznesenia kabinetu. Od pondelka sa zároveň aktivuje tzv. COVID automat.

Adresa

Lukáčovce
Na Tŕnie 2
95123 Lukáčovce

IČO: 00308 88
obecnyurad@lukacovce.sk

Nájdete nás

Accessibility