KORONAVÍRUS - VŠETKY INFORMÁCIE

15.04.2021

Od pondelka 19. apríla 2021 sa zmierňujú podmienky nosenia respirátora a rúška.
 
Najdôležitejšie zmeny:
• V exteriéri nebude povinné mať prekryté horné dýchacie cesty, a to v prípade osôb, ktoré sú vzdialené najmenej päť metrov od ostatných ľudí, s ktorými nežijú v spoločnej domácnosti.
 
• Namiesto respirátora budú môcť mať rúška v interiéri verejných budov:
– všetci žiaci v škole alebo školskom zariadení,
– pedagogickí a odborní zamestnanci počas vyučovania,
– na pracovisku: zamestnanci, ktorí majú chronické ochorenia dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou alebo kožné ochorenia tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohli viesť k zhoršeniu stavu,
– zamestnanci, ktorých spôsob práce alebo pracovné podmienky neumožňujú nosenie respirátora, po dohode medzi zamestnávateľom a zástupcami zamestnancov (doteraz to bolo možné iba na základe vyjadrenia pracovnej zdravotnej služby).
 
Ostatné ustanovenia ostávajú v platnosti bez zmien.

11.04.2021

Situácia na Slovensku sa mierne zlepšuje vďaka dôslednému dodržiavaniu opatrení zo strany verejnosti. Podľa regionálnej charakteristiky COVID-automatu budú mať od 12. apríla už len dva okresy IV. stupeň varovania, teda čiernu farbu – a to okres Poprad a Kysucké Nové Mesto. Slovensko ako celok zostáva naďalej v čiernej farbe.  
 
 
Čierna farba – IV. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 2 okresy: Kysucké Nové Mesto a Poprad 
 
Bordová farba – III. stupeň varovania COVID AUTOMATu –  36 okresov: Bánovce nad Bebravou, Banská Bystrica, Bytča, Čadca, Detva, Dolný Kubín, Gelnica, Humenné, Ilava, Krupina, Levoča, Lučenec, Martin, Michalovce, Myjava, Námestovo, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Pezinok, Poltár, Považská Bystrica, Prešov, Púchov, Revúca, Rimavská Sobota, Ružomberok, Senica, Snina, Stará Ľubovňa, Trenčín, Turčianske Teplice, Tvrdošín, Vranov nad Topľou, Žiar nad Hronom, Žilina a Zvolen 
 
Červená farba – II. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 39 okresov: Banská Štiavnica, Bardejov, Bratislava I – IV, Brezno, Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Kežmarok, Komárno, Košice I – IV, Košice – okolie, Levice, Liptovský Mikuláš, Malacky, Medzilaborce, Nitra, Piešťany, Prievidza, Rožňava, Sabinov, Šaľa, Senec, Skalica, Sobrance, Spišská Nová Ves, Stropkov, Svidník, Topoľčany, Trebišov, Trnava, Veľký Krtíš a Žarnovica. 
 
Ružová farba – I. stupeň varovania COVID AUTOMATu – 2 okresy: Nové Zámky a Zlaté Moravce 

11.04.2021

Pod hranicou 3000 hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 sme už niekoľko dní, ak udržíme pozitívny vývoj poklesu v číslach, postupne sa Slovensko môže prepnúť do tzv. bordovej farby už 19. apríla.
Očkovanie v našej krajine plynule pokračuje. Aktuálne je aplikovaných 1 065 266 dávok, druhú dávku už dostalo 269 583 ľudí. Očkuje sa plynule aj v zariadeniach sociálnych služieb. V 74-percentách týchto zariadení je už aplikovaná prvá dávka očkovacej látky, druhou dávkou sa už očkovalo v 44 percentách.
Vakcíny postupne prichádzajú na Slovensko. Do konca apríla očakávame 292 500 očkovacích dávok od spoločnosti Pfizer a Biontech, 80 400 dávok od Moderny, 200 000 od Astra Zenecy a koncom apríla 26 400 dávok od Johnson & Johnson.

01.03.2021

Vláda prijala nové opatrenia v boji proti COVID-19 s cieľom znížiť počet hospitalizovaných pacientov a úmrtí.

  • Od 8. marca budú povinné FFP2 respirátory v obchodoch a v MHD, od 15. marca v úplne všetkých interiérových priestoroch. 
  • Pozitívne testovaní ľudia už nebudú môcť vyjsť z domu. Jedinou výnimkou bude cesta k lekárovi. 
  • Do platnosti vstupuje od 3. marca zákaz nočného vychádzania. Platiť bude od 20:00 do 01:00. Výnimkou sú len cesty na nevyhnutný výkon práce a na nevyhnutné lekárske ošetrenie.
  • Od 3. marca je zakázané cestovať do prírody mimo okres. V prípade obyvateľov Bratislavy bude platiť možnosť vychádzok v rámci kraja a pre obyvateľov Košíc s možnosťou aj do okresu Košice-okolie.
  • Škôlky a prvý stupeň ZŠ sa od 3. marca otvoria len pre deti ľudí, ktorí chodia do práce. Zamestnanci a žiaci sa budú testovať dvakrát do týždňa samotestami. 
  • Spustené bude týždenné sekvenovanie 500 náhodných pozitívnych vzoriek.

18.02.2021

Obec Lukáčovce zastúpená starostom obce Ing Igorom Cokom v zmysle komuniké Rady ZMOS, konané dňa 17.2.2021 na základe uznesenia č. 3/17.2.2021 oznamuje občanom, že víkendové antigénové testovanie sa v obci
Lukáčovce neuskutoční.

Odporúčame občanom, ktorí z akýchkoľvek dôvodov potrebujú potvrdenie o negatívnom výsledku testu proti ochoreniu COVID-19, aby išli na testovanie do mobilných odberných miest v meste Nitra, prípadne na iných miestach.

Adresa

Lukáčovce
Na Tŕnie 2
95123 Lukáčovce

IČO: 00308 88
obecnyurad@lukacovce.sk

Nájdete nás

Accessibility