Počty mŕtvych, ktorí v Nitre zomreli na ochorenie COVID-19, pribúdajú. Kapacity domov smútku sú naplnené a v meste nie je kde uchovávať telá nebožtíkov.

V súvislosti s avizovanými opatreniami pri prevádzke materských škôl a základných škôl od 11. 1. 2021 do 18. 1. 2021 Sociálna poisťovňa informuje verejnosť, že nárok na pandemické ošetrovné budú mať všetci rodičia, ktorí splnia nasledovnépodmienky:

Vláda SR prijala rozhodnutie zaviesť lockdown, v rámci ktorého obmedzila v maximálnej miere mobilitu s cieľom zamedziť tak ďalšiemu šíreniu nákazy. Napriek obmedzeniu chodu škôl, niektoré z nich musia byť otvorené pre pracovníkov v kľúčových oblastiach.

Na dodržiavanie opatrení bude v teréne od stredy (6.1.) dohliadať viac policajtov. Zvýšený výkon služby sa týka dopravnej, poriadkovej aj železničnej polície na celom Slovensku. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

6.1. ráno mimoriadne zasadne vláda SR o 10:00 hod. a prijme špeciálne rozhodnutie týkajúce sa len okresu Nitra. Od pondelka 11.1. a nasledujúce 3 pracovné týždne budú môcť ísť ľudia v okrese Nitra do práce len vtedy, keď budú mať pri sebe negatívny test nie starší ako 7 dní. 

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre vyzýva občanov, aby dodržiavali aktuálne protiepidemiologické opatrenia s dôrazom na zákaz vychádzania v zmysle uznesenia Vlády Slovenskej republiky č. 808 z 31.decembra 2020.

O 14:00 hod. dnes na Okresnom úrade v Nitre zasadal krízový štáb, ktorý na základe žiadosti riaditeľa FN v Nitre Milana Dubaja inicioval primátor mesta Nitra Marek Hattas. Hlavnými témami boli kritický stav počtu zdravotného personálu vo Fakultnej nemocnici Nitra a zvýšenie kapacít mobilných odberných miest v meste Nitra.