Vlajky - preklad stránky

Farské oznamy: Štvrtá pôstna nedeľa

Krížovú cestu sa budeme modliť v piatok pred večernou sv. omšou, ktorá bude o 18.00 hod. Začiatok krížovej cesty o 17.20 hod. a v nedeľu taktiež pred sv. omšou začiatok krížovej cesty 9.50 hod. V Alekšinciach bude krížová cesta vo štvrtok pred sv.omšou začiatok 16.20 a v nedeľu popoludní o 15.00 hod. 

Starých a chorých po domoch budem spovedať: 

V Lukáčovciach v pondelok 18.marca od 8.00 

V Alekšinciach vo štvrtok 21.marca od 8.00 hod.

V Andači v sobotu 16.marca po sv.omši.

Prosím, aby ste mi nahlásili starých a chorých, ktorých treba doma navštíviť, aby sa mohli duchovne pripraviť na slávenie Veľkej Noci. Tých, ktorých navštevujem pravidelne na prvý piatok nemusíte nahlasovať.  

Na budúcu nedeľu 17.marca popoludní o 15.00 bude v našej farnosti spoločná sv. spoveď. Spovedať sa bude v Lukáčovciach aj v Alekšinciach, od 15.00 do 16.30 hod.

Sviatosť pomazania chorých v kostole budem vysluhovať pri večernej sv.omši: 

Lukáčovce v stredu 20.marca; Alekšince vo štvrtok 21.marca; Andač v sobotu 16.marca

Pomazanie chorých môžu prijať ľudia vo veku nad 60 rokov, alebo chronicky, či vážne chorí. Pred prijatím sviatosti pomazania chorých sa treba vyspovedať.

V stredu 13. marca o 18.00 v Nitre na Kalvárii v Pastoračnom centre sa uskutoční prednáška o katolíckych disidentoch Kolakovič, Jukl, Krčméry. Prednášať bude historik Ján Šimulčík.

Nitrianska diecéza organizuje stretnutie mladých pod názvom “P.S. ŠPECIÁL”, ktoré sa uskutoční v priestoroch Gymnázia sv. Cyrila a Metoda na Farskej ulici v Nitre v sobotu, 23. marca od 9.30 hod. a vyvrcholí sv. omšou v nedeľu, 24. marca o 9.00 hod. na Palmovú nedeľu v Katedrále sv. Emeráma.

Záujemcovia od 15 rokov a tí, ktorí sa pripravujú na prijatie Sviatosti birmovania sa môžu prihlasovať prostredníctvom Facebookovej stránky “P.S. Diecézne stretnutie mládeže” a Instagramu, kde nájdu potrebné informácie a prihlasovací formulár, do nedele 17. marca.

Tento týždeň budem odcestovaný na duchovných cvičeniach v Brne. Zastupovať ma budú zo seminára. V prípade zaopatrovania, alebo pohrebu kontaktujte pána dekana v Zbehoch. 

DOKUMENTY
VÁŠ NÁZOR
Aké sú pravidlá?
Komentáre

Upozornenie

Skôr ako vyjadríš svoj názor, prečítaj si informácie ohľadom pravidiel v diskusiách na stránke.

Následne klikni na bielu bodku.

Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre

Skip to content