Jazyk stránky na web mobil

LUKÁČOVSKÝ SPRAVODAJ

NOVINKY V OBCI

Na 12. ročník súťaže vo varení kotlíkového gulášu prijali pozvanie aj starostovia okolitých obcí

Dátum: 02.08.2023  | Autor: Mário Záhorský |  Foto/video: Mário Záhorský

V sobotu 22. júla sa v areáli futbalového ihriska ŠK Magnus konal už 12. ročník súťaže vo varení kotlíkového gulášu Guláš Cup, ktorý pravidelne pripravuje OZ Vrbina  v spolupráci s obecným úradom. 

Súťažiaci sa stretli pred 14. hodinou, kedy odštartovalo varenie gulášu. Prihlásených bolo 10 družstiev, ktoré bojovali o prvé miesto. Už tradične nechýbala prevencia, ktorá bola tento rok zameraná proti besnote. Dievčatá prezlečené za lekárky pobavili súťažiacich počas varenia. Tí, ktorí sa súťaže zúčastňujú pravidelne vedia, že dievčatá z OZ Vrbina každoročne zavítajú na podujatie v rôznom prestrojení.  Kým dievčatá zabávali súťažiacich, páni sa venovali  vareniu obecného gulášu,  ktorý ako vždy chutil vynikajúco.

V poobedných hodinách začali prichádzať prví návštevníci spolu s tými najmenšími, ktorí mali možnosť vyšantiť sa na rôznych atrakciách a nepochybne sa najviac tešili na penovú show.

Nechýbali ani súťaže, počas ktorých sa všetci dobre zabávali. Krásne slnečné počasie hrialo po celý deň a tak sa niektoré disciplíny konali v bazéne, kde sa súťažiaci ovlažili. Gratulujeme aj výhercom súťaže MISS a MISSAK Guláš Cupu.

Tento rok prijali pozvanie starostovia z obcí Alekšince, Hruboňovo, Lúčnica nad Žitavou a Orešany, ktorí tvorili porotu pri vyhodnotení gulášu a rozhodli, že tretie miesto obsadilo družstvo Guláš Majstri, druhé miesto získalo La Família a prvé miesto GaBl DiBl. Ceny diváka si odniesli družstvá: Green team, Guláš Majstri a prvé miesto opäť GaBl DiBl. Výhercom srdečne gratulujeme a veríme, že sa uvidíme opäť o rok.

Podvečer do tanca zahral DJ LUCO a návštevníci sa bavili do neskorých nočných hodín.

Počas celého popoludnia sa zabávili dospelí i deti. Veríme, že dobrý ohlas tejto akcie aj na rok priláka veľa súťažiacich a návštevníkov. Ďakujeme Vám veľmi pekne všetkým za účasť.

Komentáre

Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre

Skip to content