Vlajky - preklad stránky

Zdroj obrázku: Mário Záhorský

Oslavy Obce Lukáčovce: Víkend plný hudby, zábavy a slnečného počasia

Autor: Mário Záhorský | Foto: Mário Záhorský

Uplynulý víkend sa v obci Lukáčovce niesol v znamení radosti, hudby a slnečného počasia, keď miestni obyvatelia aj návštevníci spoločne oslavovali. Počasie prialo všetkým aktivitám, a tak sa športový areál zaplnil smiechom a dobrou náladou.

Oslavy začali už v piatok o 15:00, kedy sa deti mohli tešiť na množstvo atrakcií. Nafukovacie hrady, štvorkolky, nafukovacie nárazníkové gule a ďalšie zábavné aktivity vytvorili atmosféru plnú radosti a detského smiechu. Deti si mohli pochutnať na cukrovej vate a popcorne, čo prispelo k ich skvelej nálade.

IMG_5745 veľkej veľkosti
IMG_5749 veľkej veľkosti
IMG_5765 veľkej veľkosti
IMG_5769 veľkej veľkosti
IMG_5778 veľkej veľkosti
IMG_5799 veľkej veľkosti
IMG_5812 veľkej veľkosti
IMG_5753 veľkej veľkosti

Sobotné popoludnie odštartovalo oficiálne oslavy obce. Program začal o 15:00 a priniesol so sebou pestrú paletu aktivít a vystúpení. Deti aj dospelí mali možnosť povoziť sa po dedine vláčikom, čo prinieslo mnoho radosti najmä tým najmenším.

Pozvanie na podujatie prijal predseda Nitrianskeho samosprávneho kraja, pán Ing. Branislav Becík, PhD., ktorý svojou prítomnosťou podporil oslavy a zdôraznil dôležitosť udržiavania tradícií v našom regióne. Veľmi nás potešilo, že pozvanie prijal aj pán Lampert, rodák z obce, ktorý vo februári dovŕšil 100 rokov. Sto rokov života je skutočne vzácnym darom, plným skúseností, múdrosti a nezabudnuteľných príbehov. Vaša životná cesta je bohatá na udalosti a zážitky, ktoré sú svedectvom o vašej vytrvalosti, sile a odhodlaní. Chceli by sme Vám popriať predovšetkým pevné zdravie, veľa šťastia a radosti v kruhu Vašich blízkych. Nech sú Vaše dni naplnené láskou, pokojom a spokojnosťou. – Rozprávala do mikrofónu pani starostka obce, zatiaľ čo si pán Lampert kráčal na pódium pre Pamätný list od pani starostky.

IMG_6003 veľkej veľkosti
IMG_6012 veľkej veľkosti
IMG_6031 veľkej veľkosti
IMG_6050 veľkej veľkosti

Pamätný list od pani starostky dostali aj naši včelári, ako uznanie za ich neoceniteľnú prácu a dlhoročnú oddanosť včelárstvu (páni Oravec, Riegel, Šešera, Žák). Pani Šimorová, ktorá bola riaditeľkou materskej školy a svoj život venovala výchove tých najmenších. Pani Kollárová, ktorá riadila a bola hlavným pilierom našej základnej školy po dlhé roky. Pani starostka nezabudla ani na bývalých starostov, ktorým poďakovala za úspechy a odhodlanie smerovať cez všetky prekážky našu dedinu tým správnym smerom. Ďalej bol odovzdaný pamätný list za kultúru, ktorú po dlhé roky spravuje v našej obci pani Szalaiová aj s pomocou kolektívu Občianskeho združenia Vrbina, kde je predsedkyňou. Poďakovaním pani Prosnanovej za prácu, ktorej sa venuje, a ktorá prináša našim seniorom radosť, spoločenstvo a príležitosť na vzájomnú podporu. Pani Prosnanová, veľmi si vážime všetko, čo pre našich seniorov robíte.

Počas sobotného popoludnia vystúpili ako prví s programom deti zo základnej a materskej školy, ktoré si pripravili krásne vystúpenia v tradičných krojoch. Ich talent a nadšenie priniesli publiku radosť a hrdosť na mladú generáciu obce. Po vystúpeniach našich šikovných detí sa na pódiu predstavila pani Helena Jamrich Hadvigová, ktorá svojím nádherným hlasom a krásnymi slovenskými skladbami okúzlila publikum.

IMG_5926 veľkej veľkosti
IMG_5925 veľkej veľkosti
IMG_5942 veľkej veľkosti
IMG_5976 veľkej veľkosti
IMG_5840 veľkej veľkosti
Facetune_01-07-2024-11-50-04 veľkej veľkosti
IMG_6066 veľkej veľkosti
IMG_5950 veľkej veľkosti
IMG_6015 veľkej veľkosti
IMG_5973 veľkej veľkosti
IMG_6105 veľkej veľkosti
IMG_6141 veľkej veľkosti
IMG_6094 veľkej veľkosti
IMG_6136 veľkej veľkosti
IMG_6154 veľkej veľkosti
IMG_6187 veľkej veľkosti
Facetune_01-07-2024-11-48-24 veľkej veľkosti
Facetune_01-07-2024-11-55-16 veľkej veľkosti
IMG_6135 veľkej veľkosti
IMG_6193 veľkej veľkosti
IMG_6279 veľkej veľkosti
IMG_5845 veľkej veľkosti
IMG_5915 veľkej veľkosti
IMG_6183 veľkej veľkosti

Významným momentom osláv bolo aj vystúpenie ženského speváckeho zboru Cantica, ktorý svojimi harmonickými hlasmi a pôsobivým repertoárom prispel k slávnostnej atmosfére podujatia. Na pódium zazneli rôzne skladby, medzi nimi aj krásna pieseň “Slovensko moje, otčina moja”. Niečo po 17. hodine rozprúdila zábavu miestna kapela LuSaKo v zložení Martin Bulla, Andrea Mikulcová, Samuel Bulla, Rastislav Šimora, Martin Iring, Stanislav Hanták, Roman Kališ a Peter Kališ. Ich energické piesne zaujali všetky vekové kategórie a vytvorili skvelý záver podujatia pred skupinou Slniečko, ktorá bola vrcholom večera.

Folk rocková a punková kapela z Piešťan roztancovala obyvateľov svojimi známymi skladbami ako “Dedko & parný valec” alebo “Čakám”. Kapela sa v našej obci predstavila už po piatykrát. Naposledy to bolo v roku 2015 počas jesenných osláv v kaštieli, ktoré organizovali OZ Vrbina a Obec Lukáčovce, ako aj na rôznych podujatiach, ktoré počas rokov 1995-2000 organizovali zástupcovia športového klubu v Lukáčovciach, napríklad PEPSI LETO v roku 1999.

Video

Oslavy boli obohatené aj o rôzne sprievodné aktivity, vrátane stánku s miestnymi včelármi, kde mali občania možnosť ochutnať sladký nektár a dozvedieť sa od pána Nikodéma Zámečníka viac poznatkov o spracovaní a výrobe medu. Počas dňa ste sa mohli občerstviť v bufete, dať si sladké palacinky či cigánsku, ktorú mali občiania obce zadarmo.

Tí najmenší si užili zábavu na nafukovacích hradoch, vláčiku či pri maľovaní na tvár. V areáli sa nachádzala fotobunka, kde vás ochotné dievčata odfotili a fotografiu z osláv obce ste si mohli zobrať na pamiatku domov.

IMG_6290 veľkej veľkosti
IMG_6332 veľkej veľkosti
IMG_6336 veľkej veľkosti
IMG_6359 veľkej veľkosti
IMG_6353 veľkej veľkosti
IMG_6369 veľkej veľkosti
IMG_6373 veľkej veľkosti
IMG_6388 veľkej veľkosti
IMG_6402 veľkej veľkosti
IMG_6415 veľkej veľkosti
IMG_6421 veľkej veľkosti
IMG_6437 veľkej veľkosti

Oslavy pokračovali aj v nedeľu svätou omšou o 10:30, ktorú celebroval nitriansky veľprepošt Mons. Štefan Vallo. Pri svätej omši spieval štyridsaťčlenný zbor Nitria, čo prispelo k slávnostnej atmosfére. Po skončení svätej omše bolo pred kostolom pripravené agapé, kde sa mohli všetci prítomní občerstviť a spoločne prežiť príjemné chvíle.

V poobedných hodinách sa v športovom areáli odohrali dva prípravné zápasy. V kategórii U11 ŠK Magnus proti MFK Alekšince sme prehrali 0:4. Neskôr sa Lukáčovce AC Nitra stretli s TJ Družstevník Pastuchov a na domácom ihrisku zvíťazili 4:2.

Video

Dovoľte mi, aby som sa Vám všetkým úprimne poďakovala za Vašu účasť na oslavách 760. výročia prvej písomnej zmienky o našej obci Lukáčovce, ktoré sa konali od 28. júna do 30. júna.

V prvom rade by som chcela poďakovať všetkým, ktorí si prišli užiť dni plné radosti, tradícií a zábavy. Veľká vďaka patrí aj všetkým, ktorí sa starali o to, aby priebeh podujatia prebiehal podľa plánov a pomáhali s plánovaním tohto dôležiteho podujatia. A v neposlednom rade chcem poďakovať aj našim sponzorom za ich podporu. Ešte raz veľká vďaka Vám všetkým!  – Starostka obce Jozefína Pokrývková.
VÁŠ NÁZOR
Aké sú pravidlá?
Komentáre

Upozornenie

Skôr, ako vyjadríš svoj názor, prečítaj si informácie ohľadom pravidiel v diskusiách na stránke.

Následne klikni na bielu bodku.

Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre

Skip to content