Vlajky - preklad stránky

Dátum zverejnenia:

18/04/2020

LUKÁČOVSKÝ SPRAVODAJ

FARSKÉ OZNAMY

Momentálna situácia, ktorá prevláda po celom svete ohľadom šíriaceho sa vírusu, prinútila Konferenciou biskupov Slovenska (KBS) na Slovensku, zavrieť brány kostolov na neurčito. Veriaci sa na nejaký čas budú musieť pre ochranu svojho zdravia presunúť pred obrazovky svojich televízorov a sv. omšu sledovať formou priamych prenosov.

Obec Lukáčovce v spolupráci s farnosťou si pre obyvateľov obce pripravila novinku v podobe vysielania sv. omše cez internet. Myslíme si, že táto situácia sa tak rýchlo neskončí a preto sme sa rozhodli aj pre našich veriacich vo farnosti, pod ktorú spadajú obce Lukáčovce, Alekšince a Andač vysielať  sv. omšu online.” – hovorí poslanec obce Juraj Hanák, ktorý spolu s Máriom Záhorským a Róbertom Gajdošom stáli pri technickom zabezpečení online vysielania. Juraj ma oslovil ako správcu internetovej stránky obce, či by bolo možné zabezpečiť vysielanie aj pre našich občanov. A tak sme dali  hlavy dokopy aj s Róbertom Gajdošom, ktorý zabezpečil techniku na prenos a na Zelený štvrtok sme vysielali prvú sv. omšu pána dekana, ktorá bola sledovaná na približne 80 zariadeniach.” – Mário Záhorský.

Po odvysielaní sv. omše  sa ozvali pozitívne ohlasy aj z iných kútov Slovenska či sveta, ako Írsko, USA, Kanada, Rakúsko, Česká Republika, Švajčiarsko a Francúzsko. – Spomenul pán dekan vo svojej nedeľnej kázni, ktorú sledovalo viac ako 500 veriacich. Zo začiatku sme evidovali  technický problém s prenosom, ktorý sme sa snažili čo najrýchlejšie vyriešiť. Teraz by to malo byť všetko v poriadku a preto sme oslovili pána dekana s tým, že by sme aj naďalej vysielali nedeľnú sv. omšu pre veriacich do doby, kedy pandémia ustúpi a veriaci sa budú môcť vrátiť do kostolov.” – Mário Záhorský.

Ako je možné sledovať prenos?

⬇️ Ako pozerať Sv. omšu cez TV ?
Na svojom TV si zapnite aplikáciu YouTube a do vyhľadávača napíšte – Obec Lukáčovce – Kliknite na erb obce – následne sa dostanete do priečinka videí, kde nájdete aj video sv. omše.

⬇️ Ako pozerať sv. omšu cez mobil/tablet/počítač ?
Na úvodnej stránke www.lukacovce.sk sa bude už v sobotu nachádzať tlačitko “sledovať prenos” (toto tlačidlo sa zobrazí iba na víkend). Po kliknutí budete presmerovaní priamo na video.

⬇️Alebo na týchto odkazoch, kde nájdete aj archív sv. omší.
https://lukacovce.sk/farskyurad/
https://lukacovce.sk/svataomsa/

Komentáre

Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

2 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Milka
Milka
26/04/2020 1:27

Ďakujeme pekne

Skip to content