Vlajky - preklad stránky

Dátum zverejnenia:

06/02/2022

LUKÁČOVSKÝ SPRAVODAJ

FARSKÉ OZNAMY

Mohli by ste sa nám v krátkosti predstaviť?

Volám sa Miroslav Hafera a pochádzam z Kysúc, narodil som sa v Čadci. Vyrastal som však na malej dedinke, ktorá sa volá Čadečka. Takže život na dedine poznám veľmi dobre. Mám dve sestry a z rodičov žije už iba mama. Keď som mal 20 rokov, vstúpil som do Nitrianskeho seminára. Mojej mame a tete sr. Rozálii DKL (mamina sestra), ďakujem za vymodlenie tohto povolania. Po 6-tich rokoch štúdia som bol kaplánom v Považskej Bystrici a v Krásne nad Kysucou. V roku 1999 som bol ustanovený za správcu farnosti v Nitre na sídlisku Klokočina, kde som strávil 17 rokov. Odtiaľ ma otec biskup pozval do Nitrianskeho seminára za špirituála. A teraz prichádzam medzi vás. 

S akými pocitmi prichádzate do novej farnosti?

Na prvom mieste je, že stojím pred tajomstvom života a smrti, kvôli náhlej smrti vášho pána dekana Blahovca, ktorý nás v zlatom veku života náhle opustil. V pondelok 8.2., by oslávil 45 rokov života. (V tento deň budem za neho obetovať sv. omšu). Na druhej strane sa celkom teším, že budem opäť v pastorácii… Hoci sme všetci limitovaní obmedzeniami, kvôli pandémii a nemôžeme sa stretávať, verím, že raz opäť budeme môcť navštevovať Boží chrám a spoločne sa modliť a samozrejme osobne sa stretnúť.

Obec Lukáčovce je spojená s mnohými kulturnými podujatiami. Aký je Váš vzťah k tradíciam?

Samozrejme, že ľudové tradície si vážim, teším sa im a fandím tým, ktorí sa snažia o ich zachovanie a oživenie. Keď som sa dozvedel, že pôjdem do Lukáčoviec, navštívil som www stránku obce, kde je množstvo fotografií z týchto podujatí. Obec naozaj žije kultúrnym životom. Lukáčovce sa považujú za živú farnosť a množstvo tradícii, ktoré sa spájajú s vierou a cirkevným životom tu prekvitá. Už sa teším, kedy budeme môcť naplniť kostol svojou prítomnosťou a z plného hrdla spievať na Božiu slávu. 

Ako trávite voľný čas? Aké sú Vaše záľuby?

Rád hrám na gitare, taktiež si pri nej zaspievam… Zo športu mám obľúbené lyžovanie a bežkovanie. V lete bicykel, alebo túra… Tento rok tomu veľa nedám, ale bežky sa mi podarilo absolvovať. Taktiež som „kutil“, pre mňa práca v dielni, či v záhrade a okolo domu je pasia. 

Čo by ste odkázali na záver svojím novým farníkom?

Modlím sa za vás… hoci sa nemôžeme stretnúť, duchovný svet nepozná limity a preto zjednotení v modlitbe si môžeme byť blízki… Ďakujem vedeniu obce za možnosť byť prítomný na webe obce. Ďakujem administrátorovi internetovej stránky za otázky a možnosť predstaviť sa. Tiež obom starostom za milé prijatie a privítanie… A taktiež prosím o modlitby.  S požehnaním Miroslav Hafera, správca farnosti

ZDROJ INFORMÁCIÍ

Článok spracoval: Mário Záhorský

Komentáre

Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

3 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Andrej
Andrej
11/07/2023 23:09

Pán farar Miroslav Hafera pripájam sa aj ja sú to dva roky pomalí čo ste sa nadomnou modlil a po príchode domov zomňa vybehlo stádo až ma sotilo.. úprimná vďaka za vypočuté modlitby
Ten duchovny svet je veľmi reálny a bojujem veru naďalej aj keď odchádzam od Pána ale nie vždy na dlho otvoril mi zrak aj sluch začal som hrať na gitaru chvály no verím že ma bude Boh sprevádzať aj naďalej. Ďakujem ešte raz nech vám Pán žehná
Andrej

Katarína Vincová
Katarína Vincová
14/04/2022 20:31

Vzácny nás pán farár, Mirko Hafera.
Mnoho rokov ste ma viedli k láske nášho pána.
Verím, Boh je v mojom srdiečku aj vďaka vašim modlitbám. Tak rada by som za vami zašla do Lukacoviec. Verím, že mi to Boh umožní.
Katka Vincová, učiteľka z gorazdovky v Nitre

ELENA WATTEROVÁ
ELENA WATTEROVÁ
07/02/2021 18:21

Nech sa vám darí v novej farnosti to vám zo srdca prajem, pochválen Ježiš Kristus

Skip to content