OBEC LUKÁČOVCE

OFICIÁLNA STRÁNKA OBCE

JAZYK STRÁNKY

EnglishDeutschSlovenčinaEspañol

Dátum zverejnenia:

06/02/2022

LUKÁČOVSKÝ SPRAVODAJ

FARSKÉ OZNAMY

Mohli by ste sa nám v krátkosti predstaviť?

Volám sa Miroslav Hafera a pochádzam z Kysúc, narodil som sa v Čadci. Vyrastal som však na malej dedinke, ktorá sa volá Čadečka. Takže život na dedine poznám veľmi dobre. Mám dve sestry a z rodičov žije už iba mama. Keď som mal 20 rokov, vstúpil som do Nitrianskeho seminára. Mojej mame a tete sr. Rozálii DKL (mamina sestra), ďakujem za vymodlenie tohto povolania. Po 6-tich rokoch štúdia som bol kaplánom v Považskej Bystrici a v Krásne nad Kysucou. V roku 1999 som bol ustanovený za správcu farnosti v Nitre na sídlisku Klokočina, kde som strávil 17 rokov. Odtiaľ ma otec biskup pozval do Nitrianskeho seminára za špirituála. A teraz prichádzam medzi vás. 

S akými pocitmi prichádzate do novej farnosti?

Na prvom mieste je, že stojím pred tajomstvom života a smrti, kvôli náhlej smrti vášho pána dekana Blahovca, ktorý nás v zlatom veku života náhle opustil. V pondelok 8.2., by oslávil 45 rokov života. (V tento deň budem za neho obetovať sv. omšu). Na druhej strane sa celkom teším, že budem opäť v pastorácii… Hoci sme všetci limitovaní obmedzeniami, kvôli pandémii a nemôžeme sa stretávať, verím, že raz opäť budeme môcť navštevovať Boží chrám a spoločne sa modliť a samozrejme osobne sa stretnúť.

Obec Lukáčovce je spojená s mnohými kulturnými podujatiami. Aký je Váš vzťah k tradíciam?

Samozrejme, že ľudové tradície si vážim, teším sa im a fandím tým, ktorí sa snažia o ich zachovanie a oživenie. Keď som sa dozvedel, že pôjdem do Lukáčoviec, navštívil som www stránku obce, kde je množstvo fotografií z týchto podujatí. Obec naozaj žije kultúrnym životom. Lukáčovce sa považujú za živú farnosť a množstvo tradícii, ktoré sa spájajú s vierou a cirkevným životom tu prekvitá. Už sa teším, kedy budeme môcť naplniť kostol svojou prítomnosťou a z plného hrdla spievať na Božiu slávu. 

Ako trávite voľný čas? Aké sú Vaše záľuby?

Rád hrám na gitare, taktiež si pri nej zaspievam… Zo športu mám obľúbené lyžovanie a bežkovanie. V lete bicykel, alebo túra… Tento rok tomu veľa nedám, ale bežky sa mi podarilo absolvovať. Taktiež som „kutil“, pre mňa práca v dielni, či v záhrade a okolo domu je pasia. 

Čo by ste odkázali na záver svojím novým farníkom?

Modlím sa za vás… hoci sa nemôžeme stretnúť, duchovný svet nepozná limity a preto zjednotení v modlitbe si môžeme byť blízki… Ďakujem vedeniu obce za možnosť byť prítomný na webe obce. Ďakujem administrátorovi internetovej stránky za otázky a možnosť predstaviť sa. Tiež obom starostom za milé prijatie a privítanie… A taktiež prosím o modlitby.  S požehnaním Miroslav Hafera, správca farnosti

ZDROJ INFORMÁCIÍ

Článok spracoval: Mário Záhorský

Komentáre

guest

2 Komentárov
Najviac hlasovaní
Najnovšie Staršie
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
ELENA WATTEROVÁ
Hosť
ELENA WATTEROVÁ
07/02/2021 18:21

Nech sa vám darí v novej farnosti to vám zo srdca prajem, pochválen Ježiš Kristus

Katarína Vincová
Hosť
Katarína Vincová
14/04/2022 20:31

Vzácny nás pán farár, Mirko Hafera.
Mnoho rokov ste ma viedli k láske nášho pána.
Verím, Boh je v mojom srdiečku aj vďaka vašim modlitbám. Tak rada by som za vami zašla do Lukacoviec. Verím, že mi to Boh umožní.
Katka Vincová, učiteľka z gorazdovky v Nitre

2
0
Chcem sa vyjadriť v komentárix