OBEC LUKÁČOVCE

OFICIÁLNA STRÁNKA OBCE

JAZYK STRÁNKY

EnglishDeutschSlovenčinaEspañol

Podnet nahlásil: Michal

PODNET:

Dobrý deň,
Bolo by do budúcna možné spraviť prechod pre chodcov (pre deti ZŠ) na hlavnej ulici pred ZŠ, poprípade spomalovač ? Smerom z Alekšiniec autá chodia rýchlo napriek tomu, že sú v dedine.
Bolo by možne, aby každá domácnosť dostala smetné nádoby na plast a papier ?

ODPOVEĎ:

Starostka Obce Lukáčovce Ing. Jozefína Pokrývková, PhD.

Dobrý deň,

Veľmi pekne ďakujem pán Michal za Váš podnet. Prechod pre chodcov, zistím aké potrebujem potrebné dokumenty, pretože hlavná cesta spadá pod Regionálnu správu a údržbu ciest Nitra a.s. a mi nie sme oprávnený vykonávať akékoľvek značenia bez ich súhlasu. V spomaľovači vidím problém to nám určite RSUC v Nitre neschváli s dôvodu prejazdu mimomestskej dopravy. Čo sa týka smetných nádob zberná spoločnosť NKS nemá problém od občanov vysypávať smetiaky a nie vrecia, ale spoločnosť, ktorá má na starosti zberné nádoby na separovaný zber ENVI-PAK nie je ochotná nám poskytnúť nádoby s dôvodu a budem citovať ich zástupcu „už sme premeškali vlak“. Máme dve možnosti poprosiť občanov aby si zakúpili vlastné nádoby na separované zložky, alebo čakať kedy príde ešte výzva pre financovanie nákupu zberných nádob. V súčasnej dobe to nebolo zahrnuté v rozpočte obce aby sme mohli nakúpiť pre každú domácnosť nádoby na separované zložky. Veľmi sa ospravedlňujem aj mne osobne to vadí, že nemáme nádobu na papier a plasty a budem sa snažiť aby sa to zmenilo. 

S pozdravom Vaša starostka J. Pokrývková

-

KOMENTÁRE

guest

1 Komentovať
Najviac hlasovaní
Najnovšie Staršie
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Olga
Hosť
Olga
06/02/2023 8:59

V nasej obci smetne nadoby na papier boli ale obe c ich predala do merasic je na nich znak lukacoviec ono je lahsie poslat poslancov do ulic A DAVAT PODPISOVAT PAPIAR ZE BUDE DRACHSIE SMETIE APRACOVNICKY NA OBECNOM URADE Vam poradia aby ste si vykopali vzahrade jamu na odpad zkuchyne to je riesenie..

1
0
Chcem sa vyjadriť v komentárix