Dobrý deň pani Starostka,
Chcel by som sa spýtať ako bude obec reagovať na včerajšie medializované správy ohľadom zamýšľaného veterného parku “Hlohovec”, ktorý sa má na požiadavku vlády s pomocou investora začať stavať na jeseň 2026. Veterný park sa má dotknúť aj okolitých obcí v regióne, bude obec koordinovať svoj postup s týmito okolitými občanmi? Bude možnosť pre občanov vyjadriť sa k danému projektu, či už referendom alebo iným spôsobom. Som v obci iba krátko, ale bol by som nerád, keby krásnu krajinnú oblasť s nádhernými výhľadmi pokazili 200-260 m monštrá, ktoré zmenia celý ráz tohto krásneho regiónu. Medzi obcami Lukáčovce a Pastuchov by malo vyrásť vyše 20 týchto monštier. Pripájam aj link na jeden z článkov, ktorý o tomto zámere informoval https://trnavske.radio/2025/10/21/pri-hlohovci-ma-vzniknut-obrovsky-veterny-park-v-regione-o-nom-nevedia/.
O tomto zámere informovali aj médiá ako SME, Denník N, .týždeň a mnohé ďalšie, vybral som link na médium, v ktorom je aj predbežný nákres rozmiestnenia vrtúľ v regióne. Bude k tejto téme aj nejaké verejné zasadanie obecného zastupiteľstva?
Ospravedlňujem sa za dĺžku podnetu, ale daná správa vo mne vyvoláva nie veľmi pozitívne emócie. Verím, že sa danej problematiky zhostíte s energiou Vám vlastnou a uchránite obec Lukáčovce od tohto projektu.
Ďakujem vopred za odpoveď, S úctivým pozdravom
Peter Mizera.
Dobrý deň, pán Mizera,
samozrejme, že obec vykoná kroky v prospech občanov, pretože plánovaný zámer MŽP nie je vôbec v súlade s vývojom obce. Sama som bola včera ráno šokovaná informáciou, že sa to netýka len okolia Hlohovca, ale aj celého okolia Nitry – a to bez toho, aby sa s nami niekto stretol a stanovil podmienky.
Osobne s týmto zámerom nesúhlasím, pretože je nepremyslený; veľkosť a počet plánovaných elektrární sú neprimerané. Zásadne nesúhlasím s výstavbou týchto obrovských veterných elektrární a podniknem všetky kroky, ktoré sú v mojej kompetencii, aby som ochránila záujmy miestnych občanov.
Budúci týždeň sme pozvaní na interné stretnutie dotknutých obcí, kde by mali byť zodpovedané otázky. Po stretnutí Vám budem vedieť povedať viac.
Vaša starostka J. Pokrývková
Upozornenie
Skôr, ako vyjadríš svoj názor, prečítaj si informácie ohľadom pravidiel v diskusiách na stránke.
Následne klikni na bielu bodku.
| P | U | S | Š | P | S | N |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
| P | U | S | Š | P | S | N |
|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
Súhlas so spracovaním osobných údajov a použitím fotografie/videa.
Odoslaním formuláru dávate súhlas Obci Lukáčovce so spracovaním a používaním fotografií a videí, ktoré poskytnem prostredníctvom zaslania súborov, a to v súlade s ustanoveniami nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 (GDPR).
Súhlasíte, že poskytnuté fotografie alebo videá môžu byť zverejnené na internetovej stránke obce a použité na propagačné účely obce, ako sú napríklad tvorba plagátov, kalendárov alebo iných materiálov súvisiacich s organizáciou podujatí a aktivít obce.
Tento súhlas môžem kedykoľvek odvolať zaslaním emailu na adresu: administrator@lukacovce.sk, alebo osobne na Obecnom úrade Lukáčovce.
Za poskytnuté video/fotografiu ďakujeme 🙂
Oslavy obce Lukáčovce: Víkend plný hudby, zábavy a slnečného počasia
Vážený občan/občianka,
Aktuálne prebieha podpis nových zmlúv na dodávku pitnej vody z obecného vodovodu a vyrovnanie preplatkov za marcový odpis vodomerov.
Z tohto dôvodu prosíme majiteľov nehnuteľností, ktorí sú vlastníci vodomeru, aby sa dostavili na obecný úrad.
Úhrada poplatku za spotrebovanú vodu zo septembrového odpisu bude z vyššie uvedeného dôvodu možné uhradiť iba priamo na obecnom úrade počas stránkových hodín bezhotovostným alebo hotovostným platobným spôsobom.
Za porozumenie a spoluprácu vopred ďakujeme.
Obecný úrad Lukáčovce
Miesto, kde sa malí kamaráti učia hrať, tvoriť a spoznávať svet, kde majú každý deň nové dobrodružstvo. Nie je to škola pre veľkých, ale pre tých najmenších. Čo je to?
Miesto, kde sa učíme písať, čítať, počítať a kde spoznávame prvých učiteľov a kamarátov. Nie sme už najmenší, ale na veľkých nás ešte len pripravujú. Čo je to?
Vážení obyvatelia, srdečne vás pozývam na tradičný punč u starostky, ktorý sa uskutoční deň pred Vianocami.
Príďte sa zahriať pri príjemnej atmosfére, potešiť sa vianočnými koláčmi a spoločne si užiť predvianočnú pohodu 23. decembra od 18:00 do 20:00.
Teším sa na vašu účasť a príjemne strávený čas v spoločnosti susedov a priateľov.
Miesto, kde sa modlíme a nachádzame pokoj, stojí na kopci a z jeho veže znejú zvony. Kde to je?
Na papierovej kartičke, ktorá vám bude doručená do schránok (30.12.2024) sa nachádzajú 4 okienka, do ktorých napíšte čísla od 1 do 24 podľa toho, ktorá výzdoba súťažiacich v iniciatíve Adventný kalendár okien sa vám páčila najviac. Pokojne napíšte jedno číslo aj do všetkých okienok, čím odovzdáte 4 hlasy.
Ďalšie 4 hlasy môžete odovzdať prostredníctvom internetového hlasovania v aplikácií MUNIPOLIS (hlasovanie bude spustené 30.12.2024).
Ak využijte možnosť hlasovať cez Munipolis a použijete aj papierovú kartičku, odovzdáte tak až 8 hlasov.
Vyplnenú papierovú kartičku môžete vhodiť do schránky na obecnom úrade. Po Novom roku vyhlásime víťazov súťaže a víťazov z hlasujúcich občanov. Hlasovať je možné do 12. 01. 2025.
Hlasovaním formou papierovej kartičky a aplikácie Munipolis budete zaradený do zlosovania o výhru iba raz. Hlasovať môžu osoby starišie ako 18 rokov. Všetky pravidlá nájdete TU.
Traja náhodne vybraní hlasujúci získajú poukážku v hodnote 20 €.
Obec Lukáčovce vás srdečne pozýva na Maškarný bál, ktorý sa uskutoční v sobotu 25. októbra 2025 o 19:00 hod. v Kultúrnom dome v Lukáčovciach.
Vítané sú elegantné masky alebo škrabošky. O skvelú zábavu sa počas večera postarajú DJ Vlado a Jadranka.
V cene vstupného 35 € je zahrnutý welcome drink, chutné jedlo, hudba, víno a voda.