MENU STRÁNKY Zatvoriť

Podnet nahlásil: Obcan Lukacoviec

PODNET:

Dobry den.
Chcel by som poziadat o zakaz parkovania na ulici Na trnie v bezprostrednej blizkosti krizovatky(pri odbocovani z hlavnej na ulicu Na trnie vzdy parkuju auta s krizovatke). Aj z vyhlasky to nie je dovolene, prikladam vyhlasku: “Na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou.”. Navrhujem odporucit parkovat auta obyvatelom bytoviek napriklad za obchodom Jednota.
Dakujem.

ODPOVEĎ:

Starostka Obce Lukáčovce Ing. Jozefína Pokrývková, PhD.

Dobrý deň,

Veľmi pekne ďakujem za Váš postreh. Každý vodič by si mal oprášiť zákon 8/2009 Z. z. o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Bohužiaľ naše bytovky boli postavené v období, kedy sa nevyžadovalo mať aspoň jedno parkovacie miesto pre jeden byt. Pokiaľ nemám vytvorené podmienky na parkovanie, nechcem prizývať policajtov. V tomto sa môžem iba s prosbou obrátiť na občanov bývajúcich v bytovkách, dočasne parkujte na parkovisku pri Jednote a nie v križovatke, na tráve, pri smetiakoch, pri zastávke, pri kultúrnom dome, pri družstevnom dome a iných nevhodných miestach, ktoré nie sú vhodné na parkovanie a ohrozujú bezpečnosť premávky. V mojom úsilí je vytvoriť Vám vhodné parkovacie priestory pre bezpečné a pohodlné parkovanie. 

Krátky citát zo zákona:, zákon č. 8/2009 Z. z.

§ 25 

(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť

d) na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou; tento zákaz neplatí v obci na križovatke tvaru “T” na náprotivnej strane vyúsťujúcej cesty,

§ 43

(2) Ak ten, kto prekážku cestnej premávky spôsobil, ju bezodkladne neodstráni, je povinný ju označiť a oznámiť to policajtovi; ak prekážku neoznačí, príslušný správca cesty je povinný ju bezodkladne označiť na náklady jej pôvodcu.

(5) Ak vozidlo tvorí prekážku cestnej premávky alebo ak ide o vozidlo uvedené v odseku 4 a v § 25, môže o jeho odstránení rozhodnúť aj policajt; také vozidlo odstráni na náklady jeho prevádzkovateľa Policajný zbor alebo správca cesty podľa rozhodnutia policajta.

S pozdravom Vaša starostka J. Pokrývková

-

KOMENTÁRE

guest

0 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre