Vlajky - preklad stránky

Zdroj obrázku: Canva

Prečo obec nemá smetné nádoby na separované zložky odpadu?

Milí občania, viacerí sa informujete, prečo obec nemá nádoby na separovaný odpad. Ako si pamätáte, v minulosti tieto nádoby čakali na každého z nás, každý netrpezlivo čakal na ich prevzatie. Zrazu nastala zmena a bývalý starosta s poslancami obecného zastupiteľstva vystúpili z Ponitrianskeho združenia obcí https://www.pzo.sk/15000/o-nas. Hlavný dôvod bol, že sa chystalo podanie projektu v odpadovom hospodárstve na odporúčanie poslanca (odborníka v odpadovom hospodárstve), ktorý sa nakoniec neuskutočnil, a žiadny iný projekt sa ani nepodal. Obec nezískala ani techniku ani nádoby pre občanov a obec. Pre nás toto vystúpenie znamenalo, že sme museli vrátiť všetky smetné nádoby, ktoré smerovali k občanom, a stratili sme všetky výhody člena spomínaného združenia. Zisťovala som, ako by sa dalo naspäť vstúpiť do združenia, ale nie je to momentálne možné. Ostáva nám vrecový systém. Žiadna organizácia zodpovednosti výrobcov nám neposkytne smetné nádoby za členský poplatok.

Občania, ktorí nechcú vrecový systém, majú možnosť si kúpiť vlastnú nádobu. Nižšie máte možnosť prejaviť záujem o nádobu. Obec by mohla pri väčšom množstve zabezpečiť lepšiu cenu, a zároveň budete mať možnosť si nádobu kúpiť na obecnom úrade.

Prajem pekný deň

S pozdravom Ing. Jozefína Pokrývková, PhD.

Starostka obce Lukáčovce

Formulár:

Aké sú pravidlá?
Komentáre

Upozornenie

Skôr ako vyjadríš svoj názor, prečítaj si informácie ohľadom pravidiel v diskusiách na stránke.

Následne klikni na bielu bodku.

Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

3 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Mirec
Mirec
07/03/2024 17:37

Nuž… každý vždy ociernuje svojho predchodcu… ci je to murár, elektrikár ci starosta… nepáči sa mi to. Skôr treba vyzdvihnúť co sa za vášho starostovania spravilo ako hádzať špinu na to co minulý predchodca nespravil. To je len môj názor… vysadiť kvetiny a spraviť lavičky na ktorých nikto nesedí sa mi zdá neefektívne… ale nuž… tiež možno budúci starosta bude toto vnímať negatívne a peniaze, ktoré obec do toho vložila (vlastne nie dotacie) a bude vas za to dehonestovat sa vam tiež potom nemusí páčiť . A všimol som si vo viacerých vašich príspevkoch gramatické chyby a na tom by bolo tiež celkom fajn popracovať. Aj v tomto mate gramaticku chybu , bolo by fajn to dat niekomu kto ovláda gramatiku prekontrolovat kým sa to zverejní na webovke

Skip to content