Vlajky - preklad stránky

Dátum zverejnenia:

06/12/2021

LUKÁČOVSKÝ SPRAVODAJ

ŠPORT

Gólom v baráži pomohol Nitre zachrániť prvú ligu, vyhliadla si ho Trnava, nastupoval za farmu Spartaka v Petržalke, kosili ho zranenia, chcel seknúť s „veľkým“ futbalom, ale ozvala sa Skalica a v druhej lige už nazbieral päť „kanadských bodov“. TOMÁŠ HAMBÁLEK (20) toho za rok a pol stihol požehnane.

„Rozmýšľal som, že futbal budem hrať už iba pre zábavu alebo v Rakúsku, ale Skalica prejavila záujem a spravil som dobre, že som prikývol. V klube som našiel dobrých a férových ľudí, čo povedia, to platí,“ pochvaľuje si tvorivý hráč.

Tréner Jozef Kostelník prerobil Tomáša Hambáleka z ofenzívneho stredopoliara na pravé krídlo a poslal do šestnástich zápasov, chýbal iba v jednom-jedinom. Do štvorzápasovej víťaznej šnúry Skalice prispel dvoma gólmi a troma asistenciami.

„S Košicami (2:0) som skóroval volejom, brankár nemal šancu (úsmev). A s Dubnicou (4:1) som to obalil vedľa brankára,“ usmieva sa odchovanec FC Nitra, ktorý je na Záhorí nanajvýš spokojný.

Rodákovi z Lukáčoviec sa darí i optikou uznávaného Instat Indexu, až šesťkrát mu ho namerali cez dvesto, a to je slušná hodnota. Preto sa Tomáš Hambálek dostal do hlasovania o druholigový talent mesiaca za október a november.

ZDROJ INFORMÁCIÍ

Fotografia: Facebook MFK Skalica
Informácie čerpané: https://mynitra.sme.sk

Článok je prevzatý zo stránky https://mynitra.sme.sk a spracoval ho športový redaktor Martin Kilian ml.

Komentáre

Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Skip to content