Vlajky - preklad stránky

Zdroj obrázku: Getty Images

Každý rok si pravidelne 22. apríla pripomíname Deň Zeme

Zdroj:  www.sopsr.sk, RTVS

Každý rok si pravidelne 22. apríla pripomíname Deň Zeme, ktorý vznikol v roku 1970 ako reakcia na rozsiahle poškodzovanie životného prostredia. Cieľom tohto medzinárodného dňa je pripomenutie si našej závislosti na zdrojoch, ktoré nám naša Zem poskytuje. Tento rok Deň Zeme upriamuje pozornosť na nevyhnutnú potrebu investovania do našej planéty, ktorá je v rukách všetkých nás. Zmenu dosiahneme len spoločnými silami. Je potrebné zvýšiť environmentálnu gramotnosť a upriamiť pozornosť na problémy, ako sú odlesňovanie, strata biodiverzity či klimatická kríza.

Naša planéta je náš jediný domov, ktorý máme a do jej obnovy a ochrany by sme sa mali zapojiť všetci. Jednotlivci, súkromný ako aj verejný sektor by mal prebrať zodpovednosť a hľadať spoločne možnosti ako budovať krajší, zdravší a spravodlivejší svet. Ako jednotlivci máme možnosť vyjadriť svoj hlas prostredníctvom našich rozhodnutí a našich činov. Buďme súčasťou riešenia.

Deň Zeme sa už roky nesie v duchu konkrétnej témy či motta. Témou 53. ročníka Dňa Zeme je Investujte do našej planéty (Invest in Our Planet). V súčasnosti sa približne miliarda ľudí vo viac ako 190 krajinách zapája 22. apríla do rozličných aktivít zameraných na zvýšenie povedomia o klimatickej kríze a snaží sa dávať podnety zamerané na zmenu správania v záujme ochrany prírody.

VÁŠ NÁZOR
Aké sú pravidlá?
Komentáre

Upozornenie

Skôr ako vyjadríš svoj názor, prečítaj si informácie ohľadom pravidiel v diskusiách na stránke.

Následne klikni na bielu bodku.

Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre

Skip to content