Vlajky - preklad stránky

Získajte čerstvý kuchynský olej výmenou za použitý!

Dátum: 30.05.2023  |

Na obecnom úrade budeme od 01. júna 2023 zbierať použitý kuchynský olej.
 
Olej môžete odovzdávať v uzavretých fľašiach počas stránkových dní na Obecnom úrade. Výmenou za 5 litrov použitého kuchynského oleja dostanete 1 liter čerstvého repkového oleja.
 
Olej môžete odovzdávať aj postupne po 1-2 litrových fľašiach. Na obecnom úrade sa bude robiť evidencia a po odovzdaní 5. litrov dostanete 1 liter čerstvého repkového oleja.
 
Použitý olej jednoznačne nepatrí do výlevky ani do bežného komunálneho odpadu. Z vychladnutého oleja je síce potrebné vybrať veľké zvyšky jedál, ako sú kosti a kože, ale drobné nečistoty, ako napr. strúhanka po vyprážaní, nie sú problémom. Prefiltrujú sa priamo u spracovateľa.
 
Možno ani neviete, že 1 liter prepáleného kuchynského oleja znečistí 1 milión litrov vody. Z 1 litra prepáleného kuchynského oleja sa dá vyrobiť 1 liter bionafty. Jeden občan za rok spotrebuje približne 5 litrov kuchynského oleja. Keďže na Slovensku žije viac ako 5 miliónov obyvateľov, každý z nás si vie vypočítať, koľko opotrebovaného oleja sa vyprodukuje len na Slovensku. Keď tento odpad budeme vylievať do prírody, negatívne následky nás rýchlo zastihnú!

KOMENTÁRE

Prihlásiť sa na odber
Upozorniť na
guest

0 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre

Skip to content