Keď sa spomenie leto, neodmysliteľnou súčasťou je sútaž vo varení kotlíkového gulášu- Guláš Cup, ktorý obec Lukáčovce a OZ Vrbina v spolupráci so športovým klubom organizujú už po ôsmy rok. Všetko sa to začalo nultým ročníkom v roku 2011, kedy sa pod záštitou Obecného úradu v areáli športového klubu dňa 20. 8. 2011 konal nultý ročník súťaže vo varení gulášu.

 

 

AKCIA, BEZ KTOREJ BY LETO NEBOLO LETOM

Každým rokom sa toto podujatie stáva obľúbenejším a do súťaže sa okrem domácich neváhajú zapojiť aj cezpoľní z okolitých dedín.

V areáli športového klubu vždy vládne dobrá atmosféra, ľudia sa spoločne zabávajú a priateľsky a súťaživo medzi sebou doberajú. Do súťažných družstiev, ktorých každým rokom stúpa sa zapájajú staršie či mladšie vekové kategórie, čo vytvára neodmysliteľnú atmosféru na “bojisku” o hlavnú cenu. Vo večerných hodinách sa partie priateľov stretnú, aby sa spoločne zabavili a zatancovali. Každý rok nám na toto podujatie vyšlo krásne počasie a veríme tomu, že inak to nebude ani tento rok. 

 

 

KEĎ ZÁBAVA JE HROU

V popoludňajších hodinách, keď sa všetci súťažiaci stretnú je zahájené oficiálne začatie Guláš Cup-u. Každý tím má rovnaký čas na to, aby svoj guláš pre porotu a návštevníkov pripravil a dochutil čo najlepšie. Tomu, komu bude cena odovzdaná, rozhodujú ako porota, tak i návštevníci.

Počas prípravy gulášu atmosféru súťaže oživí známa hygienická kontrola. Dôkladne preverí kvalitu každého pripravovaného jedla. Všetci účastníci boli po minulé ročníky zbavení infekcií pomocou zázračného lieku, domácej slivovice 🙂 

Súčasťou programu bývajú aj rôzne zábavné disciplíny, ktoré sa každým rokom obmieňajú. Tím spomedzi svojich ľudí vyberie odvážlivcov, ktorí  budú v rôznych disciplínach súťažiť. 

O tomto čase je areál už zaplnený návštevníkmi, ktorí sa prišli zabaviť. Vo večerných hodinách podľa zistení od organizátorov zahrá tradične kapela Country Song, takže je sa načo tešiť.  Zábava po iné roky trvala dlho do noci.

KEDY A KDE ? A AKO SA ZAPOJIŤ ? 

Veríme, že i tento rok sa nás stretne veľa a preto je potrebné spraviť dôležitý krok, a to je prihlásiť sa do súťaže ako súťažiaci.

PRIHLÁSIŤ SA JE MOŽNÉ DO 22.07.2019 NA TELEFÓNNOM ČÍSLE 0911 135 840 ALEBO NA EMAILOVEJ ADRESE OZVRBINA@GMAIL.COM

VIDÍME SA 27.07.2019 o 16.HOD

Bližšie informácie budú uverejnené čoskoro a súťažiacim zaslané na emailové adresy.

POZVÁNKA NA FACEBOOKU:

https://www.facebook.com/events/313831199556857/