Foto: Trnavský samosprávny kraj / Zdroj: webnoviny.sk ,  hlohovskyzurnal.sk

Cestný most cez Váh v Hlohovci dnes nečakane pre dopravu uzatvorili. Dôvodom sú závažné poruchy v podobe trhlín na jeho pilieroch, ktoré ohrozujú stabilitu mostnej konštrukcie. Okresný úrad Trnava vydal po konzultácii s Policajným zborom Slovenskej republiky rozhodnutie o uzávere mosta na nevyhnutne dlhý čas už od stredy 30. marca od 14:00.

Pôvodne mali most uzatvoriť neskôr

Na moste začala vo februári komplexná rekonštrukcia, pre dopravu mal byť podľa pôvodných plánov na pol roka uzavretý až od 20. apríla.

Dodatočné obhliadky mosta, ktoré sa uskutočnili po začiatku prác, odhalili, že celková stabilita mosta je kriticky ohrozená. Poruchy na pilieroch dva až päť nebolo možné identifikovať pred odhalením základov mosta. Boli sme informovaní, že z tohto dôvodu musí dôjsť k okamžitému vylúčeniu dopravy, ktorá sa na nevyhnutný čas týka aj chodcov,“ informoval trnavský župan Jozef Viskupič. Nasledovať bude ďalšia diagnostika mosta a zosilnenie jeho základov tak, aby mohli plnohodnotne pokračovať rekonštrukčné práce.

Vizualizácia Cestného mostu po rekonštrukcii, zdroj: www.trnava-vuc.sk
Vizualizácia Cestného mostu po rekonštrukcii, zdroj: www.trnava-vuc.sk

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vykonal diagnostiku, ktorá určila, že je možné nosnú konštrukciu mosta opraviť a zosilniť. Most by tak potom mohol byť úplne bezpečný.

„Nový statický systém konštrukcie by výrazne predĺžil jeho životnosť. A to vďaka odstráneniu poškodených kyvných stojok. Kompletná výmena mostného zvršku sa bude týkať skorodovaného zábradlia, poškodenej monolitickej rímsy, vozovky, odrazných pruhov a ostatných poškodených častí, ktoré spôsobovali napríklad zatekanie nosnej konštrukcie.“ vysvetľuje župan TTSK. Vďaka tomu vzniknú po oboch stranách mosta nové chodníky určené pre cyklistov a chodcov.

KOMENTÁRE

guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre

Adresa

Lukáčovce
Na Tŕnie 2
95123 Lukáčovce

IČO: 00308 88
obecnyurad@lukacovce.sk

Nájdete nás

Accessibility
0
Chcem sa vyjadriť v komentárix
()
x