Výsledky 2. kola testovania v obci Lukáčovce

V sobotu 23.01.2021 bolo vykonaných 512 odberov, z toho bolo u 3 osôb zistené ochorenie na COVID-19.
 
V nedeľu 24.01.2021 bolo vykonaných 144 odberov, z toho nebolo u žiadnej osoby zistené ochorenie na COVID-19.

Počty mŕtvych, ktorí v Nitre zomreli na ochorenie COVID-19, pribúdajú. Kapacity domov smútku sú naplnené a v meste nie je kde uchovávať telá nebožtíkov.

V súvislosti s avizovanými opatreniami pri prevádzke materských škôl a základných škôl od 11. 1. 2021 do 18. 1. 2021 Sociálna poisťovňa informuje verejnosť, že nárok na pandemické ošetrovné budú mať všetci rodičia, ktorí splnia nasledovnépodmienky:

Pacienti už nebudú potrebovať potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid-19. V piatok o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. „Po novom sa osoba, ktorá toto ochorenie prekonala, má preukázať dokladom o diagnostikovaní ochorenia Covid-19 za obdobie od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021,” uviedla. Komentovala, že MZ SR a Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR sa rozhodli vyjsť v ústrety pacientom aj lekárom.

Vzhľadom na vážnu epidemiologickú situáciu v meste Nitra žiadame občanov, aby necestovali do mesta Nitra. Ak občania musia ísť do mesta Nitra za účelom výkonu zamestnania, alebo výkonu podnikateľskej činnosti, nech si zabezpečia potvrdenie od zamestnávateľa, alebo iný dokument, ktorým vedia preukázať potrebu svojej cesty.

Od pondelka 11.1. a nasledujúce 3 pracovné týždne budú môcť ísť ľudia v okrese Nitra do práce len vtedy, keď budú mať pri sebe negatívny test nie starší ako 7 dní.