28.01.2021

-Certifikát o negatívnom teste Vám platí sedem dní a počíta sa od 27. januára – bez ohľadu na to, kedy ste boli v priebehu 18. do 26. januára testovaný.
 
-Od 27. januára sa bude treba preukazovať pri viacerých situáciách negatívnym testom. Až do 3. februára sa môžete preukazovať testom, ktorý bol urobený od 18. do 26. januára. Po 3. februári už bude treba v regiónoch s horšími výsledkami nový test.
 
– Nitra momentálne nespadá do regiónov, kde bude prebiehať povinné testovanie

24.01.2021

Certifikát o negatívnom teste Vám platí sedem dní a počíta sa od 27. januára – bez ohľadu na to, kedy sa otestujete. Do 29.01.2021 naďalej platí v okrese Nitra prísny zákaz vychádzania a cestovania do Nitry. V prípade, že niekto dochádza do Nitry do zamestnania alebo za podnikaním, musí si zabezpečiť potvrdenie od zamestnávateľa alebo iný dokument.

22.01.2021

Pacienti už nebudú potrebovať potvrdenie o prekonaní ochorenia Covid-19. V piatok o tom informovala hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR Zuzana Eliášová. „Po novom sa osoba, ktorá toto ochorenie prekonala, má preukázať dokladom o diagnostikovaní ochorenia Covid-19 za obdobie od 2. novembra 2020 do 17. januára 2021,” uviedla. Komentovala, že MZ SR a Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR sa rozhodli vyjsť v ústrety pacientom aj lekárom.

17.01.2021

Zákaz vychádzania dnes vláda SR predĺžila do 7. februára 2021

10.01.2021

ÚPRAVA REŽIMU NA PRACOVISKÁCH
 
Vzhľadom na vývoj epidemickej situácie ministerstvo vnútra od pondelka 11. januára pristupuje k ďalšej úprave poskytovania služieb klientskych centier, pracovísk okresných úradov a polície. Úradné hodiny budú aj naďalej dopoludnia od 8:00 do 12:00 h.
 
🏢 OKRESNÉ ÚRADY
➡ Okresné úrady budú prijímať osobné podania len za účelom výkonu podnikateľskej alebo obdobnej činnosti.
➡ V ostatných prípadoch je potrebné využívať elektronickú, telefonickú či písomnú komunikáciu.
➡ Zrušené sú všetky priestupkové pojednávania.
➡ Zvláštny režim platí pre pracoviská OÚ Nitra, kde môžete osobne zájsť len s negatívnym výsledkom testu či potvrdením o prekonaní COVID-19.
 
🚗 EVIDENCIA VOZIDIEL
➡ Evidencia vozidiel naďalej vybavuje iba elektronicky objednané osoby a od pondelka vykonáva len nevyhnutné evidenčné úkony.
 
🆔 DOKLADY
➡ Policajné oddelenia dokladov obmedzili agendu len na prijímanie žiadostí o vydanie odcudzených či stratených občianskych a vodičských preukazov, v prípade pasov len žiadostí v zrýchlenej lehote.
❗MV SR opakovane upozorňuje, že počas mimoriadnej situácie sa platnosť mnohých dokladov či lehôt predlžuje.
 
🌎 CUDZINECKÁ POLÍCIA
➡ Cudzinecká polícia zrušila stránkové hodiny až do odvolania vzhľadom na to, že jej príslušníci boli vyčlenení na plnenie úloh v súvislosti s riešením pandemickej situácie.
 
R-O-R PLATÍ AJ NA ÚRADOCH
 
Vstup na pracoviská je umožnený len pod podmienkou dodržiavania hygienických nariadení.
 
Zdroj: FB Polícia SR – Nitriansky kraj

06.01.2021

OPATRENIA PLATNÉ V OKRESE NITRA OD PONDELKA 11. 1. 2021
1. Od pondelka sa bude môcť v okrese Nitra chodiť do práce, do prírody, športovať, vyzdvihnúť si zásielku, sprevádzať deti do škôlky alebo školy a podobne IBA S NEGATÍVNYM TESTOM NIE STARŠÍM AKO 7 DNÍ. Plánujeme celkovo 3 kolá testovania v okrese Nitra
2. Bez testu iba k lekárovi, do potravín a do drogérie, najnevyhnutnejšie veci
3. Bez testu môžu ísť podľa bodu 1 aj tí, ktorí majú potvrdenie o prekonaní COVID 19 nie staršie ako 3 mesiace
4. Výnimku z testu budú mať aj deti do 10 rokov
5. Jaguár Land Rover bude môcť testovať svojich zamestnancov už od zajtra, 7. 1. 2021, výsledky negatívnych testov budú platiť rovnako 7 dní
6. Zariadenia sociálnych služieb budú naďalej fungovať v sprísnenom režime podľa pokynov RÚVZ
7. Potvrdenia o negatívnom teste vykonanom v ZSS (testujeme priebežne) budú takisto platné 7 dní
8. Negatívny test budú musieť mať v okrese Nitra všetci, aj tí, ktorí tam pôjdu pracovne
9. Vláda pri zabezpečení testovania pomôže testami, vojakmi, vojenským zdravotníckym personálom, hasičmi, testami, certifikátmi, logistikou
10. Opatrenia platia do 29. 1. 2021

05.01.2021

Z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie v okrese Nitra a Zlaté Moravce informujeme cestujúcich a zmene režimu prevádzky prímestskej dopravy.
 
❗Od 7. januára budú linky prímestskej autobusovej dopravy premávať ako v sobotu 🚌.
 
Aktuálne informácie odporúčame sledovať na našej webovej stránke https://arriva.sk/nitra/.
Ďakujeme za pochopenie.

04.01.2021

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre vyzýva občanov, aby dodržiavali aktuálne protiepidemiologické opatrenia s dôrazom na zákaz vychádzania v zmysle uznesenia Vlády Slovenskej republiky č. 808 z 31.decembra 2020.
 
Vzhľadom na vážnu epidemiologickú situáciu v meste Nitra žiadame občanov, aby necestovali do mesta Nitra.
Ak občania musia ísť do mesta Nitra za účelom výkonu zamestnania, alebo výkonu podnikateľskej činnosti, nech si zabezpečia potvrdenie od zamestnávateľa, alebo iný dokument, ktorým vedia preukázať potrebu svojej cesty.
 
Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre od dňa 05.01.2021 sprísni dopravné kontroly na hlavných ťahoch do mesta Nitra. Zamerané na kontrolu potreby cestovania do mesta s cieľom obmedziť počet obyvateľov v meste a tým znížiť riziko prenosu ochorenia COVID 19.
 
Ďakujeme za porozumenie.

31.12.2021

Na základe Uznesenia vlády Slovenskej republiky č. 808 z 31. decembra 2020, ktoré obmedzuje slobodu pobytu a pohybu zákazom vychádzania a na základe Vyhlášky 77 Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, nadobúdajúcej účinnosť 1. januára 2021, budú vo všetkých slovenských diecézach a eparchiách od 1. januára až do 24. januára 2021 pozastavené verejné slávenia bohoslužieb. Slovenskí biskupi toto nariadenie zobrali na vedomie a kňazov i veriacich žiadajú o jeho dodržanie, zároveň tiež prosia o veľkú trpezlivosť, ktorá bude pre dané obdobie mimoriadne potrebná. Kňazi môžu sláviť v chrámoch súkromné bohoslužby bez účasti veriacich.
 
Krsty, sobáše a pohreby je možné sláviť, sú však obmedzené maximálnym počtom 6 účastníkov a podmienené dodržaním hygienických opatrení.