Foto: Freepik.com / Zdroj článku: Ministerstvo zdravotníctva SR

Epidemiologická situácia na Slovensku sa postupne zlepšuje. Od 19. apríla 2021 bude celá krajina podľa COVID AUTOMATU v III. stupni varovania, v bordovej farbe. S testom bude možná návšteva obchodov, služieb, či pobyt v prírode mimo okresu.

Od pondelka 19.4.2021 sa na základe rozhodnutia vlády SR uvoľňujú niektoré opatrenia:

  • otvoria sa obchody a služby, pričom na každú osobu bude vyhradených 15 m2; reštaurácie však budú naďalej fungovať v rámci okienkového výdaja, či rozvozu,
  • bude umožnený pohyb v prírode aj mimo okres,
  • otvoria sa kostoly, na každú osobu musí byť vyhradených 15 m2,
  • otvoria sa múzeá, botanické záhrady, knižnice,
  • otvoria sa hotely a penzióny; pobyt bude možný tak, že ubytovať na izbe sa môže jedna spoločná domácnosť, maximálne dve dospelé osoby.
  • práca z domu bude už len v rovine odporúčania,
  • môžu sa otvoriť aj plavárne, ale len za účasti maximálne 6 osôb.

Pri pohybe v prírode mimo okresu, ale tiež v obchodoch, službách, knižniciach či múzeách bude naďalej potrebné sa preukázať negatívnym výsledkom testu na ochorenie COVID-19.

Pri účasti na bohoslužbách a individuálnej duchovnej starostlivosti nebude od pondelka (19.4.) potrebný negatívny test na ochorenie COVID-19. Výnimka platí aj pre účasť na pohrebe blízkej osoby, uzavretí manželstva či krst. Vyplýva to z piatkovej (16.4.) vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

Od pondelka prichádza zmena aj pri nosení rúšok. Pravidlá upravuje nová vyhláška ÚVZ. Po novom si už vonku nebudeme musieť prekrývať horné dýchacie cesty v prípade, ak sú osoby od seba vzdialené viac ako 5 metrov alebo spolu žijú v jednej domácnosti. Učitelia a žiaci v školách nebudú mať povinný respirátor, iba rúško.

Vláda SR avizuje, že situácia sa zlepšuje, no je stále krehká. Naďalej preto prosí občanov o dodržiavanie všetkých prijatých protipandemických opatrení.

KOMENTÁRE

guest
0 Komentárov
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre

Adresa

Lukáčovce
Na Tŕnie 2
95123 Lukáčovce

IČO: 00308 88
obecnyurad@lukacovce.sk

Nájdete nás

Accessibility
0
Chcem sa vyjadriť v komentárix
()
x